آیت‌الله‌علم‌الهدی:

بی‌حجابی، مصداق نفوذ راهبردی دشمن است/ همراهی ملت با دولت در اجرای طرح تحول اقتصادی، نشانه بصیرت و مقاومت بود

title به گزارش Alamolhoda.com، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن تقدیر از اجرای مراسم همخوانی سرود سلام فرمانده که عصر روز سه‌شنبه در عرصه میدان شهدای مشهد برگزار شد، حضور نوباوگان در این مراسم را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این برنامه که با حضور نوباوگان انجام گرفت، خیلی ارزشمند بود. تصویری از این برنامه را به من نشان دادند که یک کودک حدوداً هشت‌ساله، درحالی که دست خود را به نشانه سلام نظامی بالا آورده بود و سرود را همخوانی می‌کرد، اشک از دیدگانش سرازیر بود. با دیدن این تصویر به ذهنم آمد که همین است نسلی که ظهور را درک خواهند کرد و سربازان و سپاهیان بقیه‌الله الاعظم خواهند بود.

ایشان افزود: این برنامه‌ها جزو برنامه‌هایی است که نظر خاص بقیه‌الله الاعظم (عج) را به ما جلب می‌کند و تضمین‌کننده سعادت فردی و اجتماعی ماست و این حرکتی که به‌طور خودجوش در شهرها انجام گرفت و مشهدالرضا (ع) هم میزبان یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های آن بود، حکایت از این دارد که این نسل، به فضل الهی سربازان امام زمان (عج) خواهند بود و چشمشان به جمال نورانی حضرت روشن و منور خواهد شد.
تجلی بصیرت و مقاومت ملت در تحولات اخیر اقتصادی
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی با قدردانی از مقاومت آحاد مردم خراسان در جریان اجرای طرح تحول اقتصادی دولت و افزایش قیمت برخی اقلام اساسی خاطرنشان کرد: من وظیفه ‌دارم که امروز از عموم ملت، از اهالی غیور سرزمین خراسان و خصوصاً از همه شما برادران و خواهران به خاطر بصیرت و مقاومتی که در جریان تحول اقتصادی دولت و هدفمندی یارانه‌ها از خود نشان دادید، تشکر کنم. شما ثابت‌کننده بصیرت و کامل‌کننده مقاومت بودید زیرا موضوع تحول اقتصادی دولت، جریان ساده‌ای نبود و برای چنین روزی، دو گروه خود را آماده کرده بودند؛ یکی دلالان و سودجویان تا با سوءاستفاده بتوانند از گرانی اجناس بهره برداری کنند و با احتکار و گران‌فروشی به میلیاردها تومان سود و درآمد نامشروع برسند و دسته دوم دشمنان خارجی ما بودند که در این موقعیت خطیر، برنامه‌ریزی‌های توطئه آمیز خود را با پیاده‌نظام خود مرور می‌کردند تا با موج‌سواری بر هیجان و آشوب عمومی، نظام و کشور را سرنگون کنند اما مردم مبتنی بر بصیرت و مقاومت و با اعتمادی که به مسئولان انقلابی کشور داشتند، این توطئه را نقش بر آب کردند.
ایشان ادامه داد: همان‌طور که در ایام گذشته با گرانی بنزین، موجی از نارضایتی در کشور برخاست، موضوع گرانی اخیر مجموعه‌ای از اقلام اساسی مردم، دشمن بسیار امیدوار بود که بتواند نقشه‌های خود را اجرایی کند و در این حوزه، سودجویان هم آب به آسیاب دشمن ریختند تا حدی که در روز جمعه به من گزارش دادند که در یکی از محلات حاشیه شهر، از بین 35 نانوایی فعال در یک محله فقط سه نانوایی به کار خود ادامه داده‌اند و بقیه درب مغازه‌های خود را بسته‌اند تا بعداً این امکان فراهم شود تا از موجودی آرد دولتی خود سود نامشروع کسب کنند ما در مجموع، سرزمین خراسان و این شهر به برکت وجود امام رضا (ع) این امتیاز را داشت که کوچک‌ترین حرکتی از ناحیه مردم ولایتمدار آن در جهت ایجاد مشکل برای نظام اسلامی پیش نیامد و این دلالت بر بصیرت، مقاومت، دین‌داری و ولایتمداری اهالی شریف این خطه دارد.
دشمن از موفقیت خود ناامید است
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فرازی از سخنان امام خمینی (ره) در دیدار با دانشجویان پیرو خط امام مستقر در لانه جاسوسی در سال 1358 تصریح کرد: امام در آن دیدار فرموده‌اند که آمریکا نه می‌تواند در ایران دخالت نظامی بکند و نه حصر اقتصادی. اگر هم حصر اقتصادی بکند، ناجح و موفق نمی‌شود و این موضوع را خودش هم می‌داند لکن از راه اساسی‌تر پیش آمده و آن راه این است که ما را از باطن خودمان آسیب‌پذیر کند. امام، یک فقیه مجتهد اعلم و یک فیلسوف بزرگ بود اما برخلاف جایگاه والای خود، این شخصیت کم‌نظیر بسیار ساده صحبت می‌کرد و همان‌طور که امام پیش بینی کرده بود آمریکا نه دخالت نظامی می‌کند و نه می‌تواند ما را در حصر اقتصادی قرار دهد بلکه توطئه او این است که از داخل کشور ما کاری کند که ما راه خود را ادامه ندهیم.
ایشان تأکید کرد: امروزه حتی دولتمردان آمریکا به این حقیقت معترف هستند که این کشور در موضوع اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران شکست خورده است اما با این حال، دشمن همیشه در کمین ماست و در هر مسئله و جریانی که در زندگی ما به وجود می‌آید، به دنبال فرصتی است تا خباثت خود را نشان دهد و ما را از ادامه مسیر منصرف کند.
دشمن می‌خواهد نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد
امام جمعه مشهد در تشریح سه سیاست و راهبرد استکبار جهانی در مقابله با جبهه حق گفت: سرکوب گری نخستین راهبرد مستکبران عالم است که امروزه در برابر ملت ایران، آن‌ها نه توان سرکوب گری دارند و نه منفعتی از این راهبرد متوجه آنان خواهد شد. جاسوس تراشی و نفوذ، راهکار دوم نظام سلطه است و به فضل پروردگار در این عرصه هم تا به امروز، همه فعالیت‌هایی که آمریکایی‌ها و دشمنان ما داشته‌اند، به برکت مجاهدت عناصر مؤمن و انقلابی مدافع امنیت ملت خنثی شده است. پس از این دو، نفوذ راهبردی، سومین و آخرین حربه است تا به این ترتیب، شرایطی در زندگی ما به وجود بیاورند و از سبک زندگی ملت ما، به نحوی سوءاستفاده کنند که اسلام ناب و ولایتمداری را از ما بگیرند، در مسیر حصول نتیجه و تحقق اهداف انقلاب به‌گونه‌ای سنگ‌اندازی کنند که نظام اسلامی ناکارآمد جلوه کند و درنهایت با وارونه‌سازی حکومت، یک نظام لیبرال غرب‌گرا در کشور ما به وجود بیاورند.
ایشان ابراز کرد: دشمن به دنبال این است که توطئه را از درون ما آغاز کند و با سازمان‌دهی قلم به دستان وابسته و سم‌پاشی و ترویج ناامیدی نسبت به نظام و آینده در جامعه، اسلام را از ما بگیرد.
مردم نسبت به نهی از منکر بی‌تفاوت نباشند
آیت‌الله علم‌الهدی مسئله بی‌حجابی را نه یک موضوع سیاسی و یا معضل اجتماعی ساده بلکه مصداق نفوذ راهبردی دشمن دانست و اظهار کرد: بی‌حجابی چالشی است که اگر در کشور ما توسعه پیدا کرد، سفره دین از جامعه برچیده می‌شود. اینکه دخترخانمی روسری خود را از سر بردارد و در ادامه، حتی در مقابل نهی از منکر یک عنصر دلسوز نیز از خود لجاجت نشان داده، به زور متوسل شود و ناهی از منکر را موردضرب و شتم قرار دهد، این امر نباید یک آسیب اجتماعی تلقی شود. چطور می‌توان در برابر این جریان بی‌تفاوت ماند.
ایشان افزود: همان‌طور که وقتی یک برادر یا خواهر مسلمان برای اقامه نماز، چشم به عمل دیگران ندارد و عمل به تکلیف را حتی به‌صورت انفرادی در دستورکار قرار می‌دهد، در موضوع نهی از منکر و مقابله با ترویج مفاسد اجتماعی هم نباید منتظر ابلاغیه و بخشنامه سازمانی بود زیرا نهی از منکر مثل دو رکعت نماز یومیه صبح، یک فریضه واجب برای هر مرد و زن مسلمان است و تک‌تک آحاد جامعه اسلامی نسبت به این نفوذ راهبردی دشمن و براندازی اسلام، مسئول هستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی گفت: منکر لزوم فعالیت دولت و نهادهای انتظامی نیستیم اما مردم در عرصه‌های فرهنگی و پدافندی نباید بی‌تفاوت باشند بلکه با احساس وظیفه، همه مسئول هستند تا به میدان بیایند.
ایشان در انتها ابراز امیدواری کرد: 43 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و در این مدت، در هر برهه‌ای از تاریخ که مردم اراده کردند و برای محقق کردن تصمیم خود به میدان آمدند، گره‌ها باز و مشکلات برطرف شدند ولو اینکه همه ابرقدرت‌های عالم خواست و اراده‌ای مغایر با این داشتند. به همین ترتیب، نهی از منکر نیز باید از درون جامعه آغاز شود و با به عرصه آمدن مردم، مفاسد ریشه‌کن خواهد شد.

1401/02/30
15:03

افزودن دیدگاه جدید


امامemam
آخرین اخبار


تصاویر

هوانیروز، مایه افتخار نظام و سربلندی ملت است/ اقتدار ارتش، زمینه‌ساز آرامش مردم

خانواده معظم شهدا در اجر همسران شهید خود شریک هستند/جهاد مقبول شهدای حادثه حرم رضوی به برکت صبر خانواده‎های آنان است

آیت‌الله علم‌الهدی در مراسم یادواره شهدای روحانی در مدرسه علمیه عالی نواب

پاسخ به شایعات
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آیت الله علم الهدی می باشد.