شاهکار امام خمینی تلفیق دیانت با سیاست بود :: دکتر جمیله سادات علم الهدی

دکتر جمیله سادات علم الهدی

شاهکار امام خمینی تلفیق دیانت با سیاست بود

سیاست دینی هنگامی محقق می شود که نه فقط قانون اساسی با که تمام سازوکارهای حکمرانی شامل برنامه های توسعه و راهبردها و قوانین اجتماعی بر اصول و ارزشهای دین اتکا داشته باشد و دقیقا ضعف جامعه ما در همین فروماندند از سیاست ورزی دینی است.

به گزارش jamileh.alamolhoda.com ، خانم دکتر جمیله سادات علم الهدی در نشست تخصصی تبیین جایگاه زن از دیدگاه امام خمینی (ره) در سالن اجتماعات دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بزرگداشت سالگرد ارتحال امام عظیم الشان اظهار داشت : شاهکار امام خمینی تلفیق دیانت با سیاست بود به نحوی که دیانت زیربنای سیاست باشد نه اینکه صرفا بخشی از سیاست پرداختن به دیانت باشد و البته درک این رابطه میان دیانت و سیاست و ایمان به آن برای خیلی ها دشوار است.

وی گفت: سیاست دینی هنگامی محقق می شود که نه فقط قانون اساسی با که تمام سازوکارهای حکمرانی شامل برنامه های توسعه و راهبردها و قوانین اجتماعی بر اصول و ارزشهای دین اتکا داشته باشد و دقیقا ضعف جامعه ما در همین فروماندند از سیاست ورزی دینی است.
خانم علم الهدی ابراز داشت: هرگاه نخبگان از سیاست ورزی دینی باز بمانند این باندهای قدرت و ثروت هستند که دست بکار می شوند و زمام امور جامعه را در دست میگیرند.
ایشان با اشاره به مصداقهای عینی در جریان انتخابات بیان داشت: باندهای قدرت و ثروت با دستکاری الگوی تقاضای اجتماعی و از دو راه یعنی استاندارد سازی و نیاز سازی امور سیاسی جامعه را در اختیار میگیرند و مسیر حرکت جامعه را تغییر میدهند.
دکتر علم الهدی با اشاره به اصول دموکراسی و نقش خواست اکثریت گفت: حضور زنان و جوانان در صحنه های سیاسی باید غنیمت شمرده شود لازم است زنان و جوانان جهت دهنده به تحرکات سیاسی باشند نه سیاهی لشکر توسعه سرمایه داری.
رییس کمیسیون تربیت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین با انتقاد از بهره برداری باندهای قدرت و ثروت از جوانان و زنان تاکید کرد: نظام سلطه برای هموار ساختن مسیر توسعه سرمایه داری از نیاز سازی و استاندارد سازی در عرف و سبک زندگی برای اعمال فشار به طرفداران اندیشه امام خمینی جهت دست کشیدن از ارزشهای انقلاب استفاده می کند.
او در پایان با اشاره به حضور فعال و موثر نسل سوم انقلاب در انتخابات از تعهد دست کم شانزده میلیونی به انقلاب امام یاد کرد و انتخابات اخیر را مایه امیدواری دوستان انقلاب دانست.نظرات

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی